Перник за втора година в кампанията „Да изчистим България за един ден”
За втора поредна година Община Перник ще се включи в инициативата „Да изчистим България за един ден”, подета от bTV през пролетта на 2011 г.
Целта на кампанията е да направим местата, в които живеем, по-чисти, по-зелени и по-приветливи.
Денят на голямото почистване на България е 20 април 2013 година. В рамките на инициативата ще се включат и всички училища на територията на община Перник. По график те ще почистват на 18 и 19 април.
Ръкавици и чували могат да се получат в сградата на община Перник на 13 етаж – 2 стая и 14 етаж – 4 стая.
Перничани също могат да подават сигнали за замърсени места или да се включат в почистването на определените зони.
Информация и предложения могат да се подават на телефони: 684-276, 684-278 и 684-315.
Община Перник е набелязала следните места за почистване на 20 април:
1.кв. В.Левски – над бившото Топливо
2.ул.”Р.Княгиня”, кв. Драгановец – в края на улицата откъм горичката
3.ул.”Ален Мак” – в края на улицата до пречиствателна станция
4.на Радина чешма
5.пътя за ски пистата на Голо Бърдо
6.при бар „Олгин“
7.път Север – максим табан
8.ул.”Свищов” – сметището е от горната страна от към път Север
9.около паметника на Георги Димитров в градския парк