
15 – годишнината на мрежа от Областни информационни центрове В България.
Минната дирекция бе домакин на среща по повод 15-та годишнина от създаването на мрежата Областни информационни центрове в България. На събитието присъстваха зам.-кметът Стефан Кръстев, началникът на отдел „Европейски и национални оперативни програми“ инж. Иван Искренов и управителя на ОИЦ – Перник – инж. Ирена Георгиева. На срещата бяха представени завършени проекти с европейско финансиране.
„Областните информационни центрове са важен мост между хората, бизнеса и възможностите, които Европейският съюз предоставя. Чрез своята експертиза и активна работа те помагат европейските проекти да се превръщат в реални инвестиции, развитие и по-добро качество на живот за местните общности“, каза зам.-кмета Стефан Кръстев. Той допълни, че Европейските проекти са ключов инструмент за модернизацията на регионите, за развитието на инфраструктурата, образованието, социалните услуги и за създаването на по-добри условия за живот и работа.
Началникът на отдел ЕНОП инж. Иван Искренов, приветства гостите и изрази благодарност към всички работили и взели участие в изпълнението на проектите.

