С концерт и изложба в ОДК бе финализирана Детската маскарадна щафета
С голям концерт и изложба в ОДК вчера бе финализирана Детската маскарадна шафета, която вече стана традиция и съпътства маскарадните игри в нашия град. Символът на щафетата- Сурвакарската маска, обиколи всички детски градини. Нейното изработване и предаването й нататък започна от ОДЗ № 4 “Чуден свят” в кв. “Мошино”.
Какви сурвакарски маски сътвориха малчуганите, с помощта на своите родители и учители бе показано в изложба.По време на шафетата всяко детско заведение представи свой спектакъл за Сурва с песни, танци и наричания. Ръководството на общината отличи всички детски градини с грамоти за участието им в представянето на традицията. Поздравления към всички отправи заместник-кметът по образованието и културата Илинка Никифорова. Празникът на децата уважиха още Снежанка Викторова-директор на дирекция “Култура и Образование”, Евелина Любомирова .-началник-сектор “Образование”, много родители и преподаватели.
Източник: http://perniktoday.net/

