С грандиозно шоу приключи Ден на града в Перник
С шоу спектакълът „Искри” на Гвардейския представителен духов оркестър и празнични илюминации завърши Деня на град Перник.
В рамките на вечерта за доброто настроение на перничани се погрижиха още певците Гуна Иванова, Маргарита Хранова, Райко Кирилов, Криско и Устата.
Малко преди концерта от квартал Църква тръгна организираното стрийт парад шествие. Купонът се вихреше с пълна сила под звуците на ди джей и денс формация “Куик”, които организираха много игри и изненади. Стрийт парадът премине през квартал Изток, а след това и през Мошино. Щурият купон продължи до централния градски площад, където се присъединиха и другите изпълнители.
Перничани бяха възхитени от грандиозния спектакъл, който направи Гвардейският представителен духов оркестър. Националната гвардейска част е приемник на създадената през 1879 г. лична гвардия на княз Александър І Батенберг. Със създаване на държавата и встъпване в длъжност на новия княз възниква необходимостта от изграждане на специална военна част с охранителни и церемониални функции. Специалното отношение на всички държавници към гвардейските части се изразява в приоритетното й снабдяване с най-модерното въоръжение и снаряжение, с най-добрите коне. Така гвардията се утвърждава като елитна бойна войскова единица до 1944 г., поради което в нея се изпитват първите устави, наставления и правилници по бойна подготовка.
Перничани благодариха за спектакъла на Гвардейския представителен духов оркестър.
“Щастливи сме, че кметът на града Росица Янакиева ни направи такъв подарък. Страхотно беше. Не очаквах ме, че толкова ще ни хареса“, споделиха перничани след концерта и благодариха на градоначалника.









