Перник се включва в инициативата „Световен ден на ходенето”
Тази година, за пореден път град Перник се включва в инициативата „Световен ден на ходенето”. Това е най-голямата световна проява за ходене, която се провежда ежегодно в целия свят от 1991 г . В България се провежда от 1993 г. в цялата страна. В световен мащаб, програмата се подпомага от Международния олимпийски комитет, който всяка година финансира проявата в отделни страни. Денят на интензивното ходене в страната ни през 1993 и 2000 г. се проведе под патронажа и с финансовата помощ на МОК.Проявата цели популяризиране на ходенето като ефективна и лесна за практикуване двигателна активност за всички, както великолепна възможност за участие на хора от всички възрастови и социални групи.Привлича много хора за целенасочено използване на интензивното ходене като едно от най-достъпните универсални естествено-приложни движения на човека, за поддържане на здравето и подобряване на неговата физическа дееспособност.
Денят на ходенето е възможност за всеки да прекара един приятен и забавен ден. Това ни дава шанс да започнем един нов начин на живот и да поставим началото на системни занимания със спорт и физическа активност за да бъдем здрави, в чудесна форма и винаги в добро настроение
Организатори
Министерство на младежта и спорта
Българска асоциация “Спорт за всички”
Община Перник
19.10.2013г.
09.40 Сборен пункт Дворец на културата
10:00 Откриване
Обявяване на маршрута – Дворец на културата – Централен градски парк /Асфалтова алея/ – Дворец на културата
10:20 – 10.40 Закриване