Иван Иванов, кмет на Перник: “За да бъде градът ни по-чист и приятен всички ние трябва да дадем своя принос“
“За да бъде градът ни по-чист и приятен всички ние трябва да дадем своя принос. С днешната инициатива искаме да дадем пример на перничани и да покажем, че имаме желание и полагаме усилия за да превърнем Перник в един приветлив европейски град.” Това заяви кметът на Перник инж. Иван Иванов по време на проведената съвместна инициатива на Община Перник и Консултативния съвет по младежки политика. Представители на общинската администрация и младежите пребоядисаха голяма част от пейките в парка пред Двореца на културата. В инициативата се включиха зам.-кметовете Владислав Караилиев, Румяна Гьорева, Евелина Манчева и Адриан Симеонов, както и секретарят на общината Денислав Захариев. За провеждането на инициативата Община Перник беше осигурила специална бързосъхнеща боя, шкурки, ръкавици и други консумативи, необходими за пребоядисването на местата за отдих. „Надявам се след днешната акция за перничани да е още по-приятно да се разхождат в парка“, каза още кметът на Перник.