БАБА ТОША ОТ МЕЩИЦА СТАНА НА 100 ГОДИНИ НА ТРЕТИ МАРТ
Двоен празник отпразнува баба-столетница в село Мещица. Тоша Кръстева, родена на знаменитата дата 3-ти март стана на 100 години. Въпреки рекордната възраст, бабата е напълно здрава, не страда от болестите на старостта и не пие хапчета. "Не ходя по доктори, аслед ядене пия по чаша винце", призна тайната на дълголетието си тя. Напролет хваща мотиката и сама прекопава градината.
Единственото, от което се оплаква е, че не вижда добре. За последно е минавала презпортата си на миналите кметски избори "само заради Янакиева", сподели бабата пред кметицата, която дойде лично да й целуне ръка на празника и да й донесе подарък. "Дано не изпуснат нещата – война да няма само", пожела си столетницата, която неотлъчно следи световните събития. За родната политика сподели, че "не върви на добре, защото много краднат управляващите". За напредналата си възраст бабата се пошегува "Господ нещо ме забрави мене". Деца, внуци, правнуци и пра-правнуци огласяват къщата й редовно, похвали се тя. Днес дошли да й попеят на английски, сподели тя пред гостите си. Бабата – рожденичка нямала свои деца, а заварила при съпруга си сина му Иван Цветков и го отгледала от осем годишен като свое дете. В момента той е пенсионер и до ден днешен се грижи ежедневно за столетницата. Баба Тоша получи поздрави и благопожелания от много хора днес, сред които и президентът Георги Първанов.
На изпроводяк, бабата не пропусна да "ходотайства" пред кметицата на Перник да оправят улиците на село Мещица, за да могат децата да не газят в кал, когато си играят. Янакиева на свой ред се зарече догодина гостите на рождения й ден да минат по асфелт.