ПРОДЪЛЖАВАТ ВРЕМЕННИТЕ ПРОМЕНИ В ДВИЖЕНИЕТО НА НЯКОЙ ВЛАКОВЕ В УЧАСТЪКА МЕЖДУ ПЕРНИК И СОФИЯ
От днес (11-ти май) до 14-ти май ще продължат въведените временни промени в движението на някои влакове на „Български държавни железници” ЕАД, които пътуват в участъка между Перник и София в интервала между 11:45 ч. до 16:10 ч. Причината за временното изменение в маршрутите и разписанията на тези влакове, е преместване на оптичен кабел при пътен възел Даскалово във връзка с изграждането на автомагистрала „Люлин”. Промените в движението няма да засегнат сутрешните и вечерните влакове, с които клиентите на „Български държавни железници” ЕАД пътуват до работните си места.
Влаковете, които ще се движат с променени разписания и маршрути, са следните:
Международният бърз влак № 360 от Солун за София ще пътува по обичайното си разписание до гара Перник. След Перник този влак ще се движи по обиколен маршрут през гара Разменна, вместо по обичайното си трасе през гарите Горна баня и Захарна Фабрика. В гара София влакът ще пристига в 13:26 ч.;
Бързият влак № 6623 от София за Кюстендил, който обичайно тръгва в 14:40 ч., вече ще заминава от гара София с 5 минути по-късно, т.е. в 14:45 ч. и ще се движи по обиколен маршрут през гара Разменна, вместо по обичайното си трасе през гарите Горна баня и Захарна Фабрика. От гара Перник влакът ще заминава в 16:10 ч. и ще пристига в Кюстендил в 18:19 ч.;
Бързият влак № 6622 от Кюстендил за София, който заминава в 11:55 ч. ще се движи по обичайното си разписание и маршрут до гара Перник. От Перник този влак ще тръгва в 13:38 ч. и ще се движи по обиколен маршрут през гара Разменна, вместо по обичайното си трасе през гарите Горна баня и Захарна Фабрика. В гара София влакът ще пристига в 15:00 ч.
Бързият влак № 6624 от Кюстендил за София, който тръгва в 17:30 ч., ще пътува по редовното си разписание и маршрут до гара Радомир. От Радомир този влак ще заминава с 2 минути по-рано, т.е. в 18:54 ч. От всички гари, разположени в участъка между Батановци и Драгичево композицията ще заминава с 6 до 4 минути по-рано. След гара Владая влакът ще продължи своя път по обичайното си разписание;
Бързият влак № 5611 от София за Кулата, който заминава в 12:05 ч., ще се движи по обиколен маршрут през гара Разменна, вместо по обичайното си трасе през гарите Горна баня и Захарна Фабрика. От гара Перник влакът ще тръгва в 13:37 ч. и ще пристига в Дупница в 16:55 ч.;
Пътническият влак № 50263 от София за Дупница, който обичайно заминава в 14:00 ч., вече ще тръгва с 25 минути по-рано, т.е. в 13:35 ч. и ще се движи по обиколен маршрут през гара Разменна, вместо по обичайното си трасе през гарите Горна баня и Захарна Фабрика. От гара Перник влакът ще заминава в 15:02 ч. и ще пристига в Дупница в 16:17 ч.;
Пътническият влак № 50110 от Благоевград за София, който обичайно заминава в 14:00 ч., вече ще тръгва с 25 минути по-късно, т.е. в 14:25 ч. След гара Горна баня този влак ще продължи да се движи по обичайния си график.;
Пътническият влак № 50221 от София за Перник, който тръгва в 18:42 ч., ще се движи по редовното си разписание до Захарна фабрика. От останалите гари и спирки по своя маршрут този влак ще заминава с 7 до 16 минути по-късно.;
Пътническият влак № 50222 от Перник за София, който обичайно заминава в 18:42 ч., вече ще тръгва от Перник с 3 минути по-късно, т.е. в 18:45 ч. От останалите гари и спирки по своя маршрут този влак ще заминава с 3 до 20 минути по-късно.
По време на извършвания ремонт осем крайградски пътнически влака, които пътуват между София и Перник, ще се движат по съкратен маршрут. За пътниците от тези влакове ще бъдат осигурени автобуси, които да превозват клиентите на железопътния превозвач в участъка между Перник и Драгичево. Разписанието на автобусите е съобразено с графика на обичайно преминаващите в този участък влакове.
За удобство на своите клиенти националният железопътен превозвач ще осигури три допълнителни крайградски пътнически влака, които ще се движат от София до Драгичево.
За подробна информация клиентите на „Български държавни железници” ЕАД могат да се обръщат към гишетата “Информация” и билетните каси в съответните железопътни гари.
За да предоставим оптимално потребителско изживяване, използваме технологии като „бисквитки“ за съхраняване и достъп до информация на Вашето устройство. Съгласието с тези технологии ни позволява да анализираме поведението при сърфиране и да обработваме уникални идентификатори, свързани с функционирането на този уебсайт. Отказът или оттеглянето на съгласието може да ограничи достъпа до определени функции и услуги.
Функционални
Винаги активен
Техническото съхраняване или достъпът са строго необходими за легитимната цел да се даде възможност за използване на конкретна услуга, изрично поискана от абоната или потребителя, или единствено с цел да се осъществи предаване на съобщение по електронна съобщителна мрежа.
Опции
Техническото съхранение или достъпът са необходими за легитимната цел да се съхраняват предпочитания, които не са поискани от абоната или потребителя.
Статистика
Техническото съхранение или достъп, които се използват изключително за статистически цели.Техническото съхранение или достъп, които се използват изключително за анонимни статистически цели. Без съдебна призовка, доброволно изпълнение от страна на Вашия доставчик на интернет услуги или допълнителни записи от трета страна, информацията, съхранявана или извличана само за тази цел, обикновено не може да се използва за идентифицирането Ви.
Маркетинг
Техническото съхранение или достъпът са необходими за създаване на потребителски профили за изпращане на реклами или за проследяване на потребителя на даден уебсайт или на няколко уебсайта за подобни маркетингови цели.