Миньор би Сливен с 1:0 и се класира на 1/4 финал за…

МИНЬОР БИ СЛИВЕН С 1:0 И СЕ КЛАСИРА ЗА 1/4 ФИНАЛ ЗА КУПАТА НА БЪЛГАРИЯ ПО ФУТБОЛ

Миньор (Перник) победи Сливен с 1:0 и се класира за четвъртфиналната фаза на турнира за Купата на България „Форд Мото Пфое“. Домакините с много себераздаване и воля за победа успяха да стигнат до успеха. Единственото попадение в мача бе дело на сърбина Горан Янкович, който се разписа в 40-ата минута след грешка на вратаря на „воеводите“ Караманов. Така „чуковете“ продължават да мечтаят да достигнат до финал в турнира за Купата на България.

Мача по минути:

02: Филипов проби по дясното крило и центрира опасно към Тонев, но Иванов излезе и улови.

06: Румен Трифонов напредна мощно по лявото крило и центрира в полето към Хазуров, но Янев изпревари своя съперник и върна топката към вратаря Караманов.

09: Янкович напредна през центъра на терена, а след това направи двойно подаване с Иванович. Янкович влезе в полето и падна, но реферът даде знак играта да продължи.

13: Иванович центрира от пряк свободен удар, Даниел Златков надскочи всички и стреля с глава, но топката излезе в аут.

22: В последните минути играта се пренесе в центъра на терена.

37: Жълт картон за Петър Стоянов.

37: Витанов центрира, Златков отново стреля с глава, но този път изстрелът му е много неточен.

38: Янкович центрира в полето към Хазуров, но Ковачев изпревари нападателя на домакините и върна към Караманов.

40: Гол за Миньор! Иванович центрира от корнер, Караманов се размина с топката, а Янкович се възползва от грешката на вратаря и с глава вкара кълбото в опразнената врата

45: Сашо Тонев напредна мощно, преодоля Златков, но след това не успя да догони топката и тя излезе в аут

46: Край на първото полувреме. Миньор води с 1:0 на Сливен след гола на Янкович в 40-ата минута.

46: Начало на второто
полувреме.

46: Илия Илиев е заменен на полувремето.

46: В игра за Сливен се появява Васил Велев.

49: Трифонов влезе в полето на Сливен, попаде на Крумов, но последният не успя да продължи атаката на Миньор.

53: Ямуков се превива на терена след като се сблъска с Ковачев.

56: Янкович напредна и се опита да намери Михайлов в наказателното поле на Сливен, но нападателят на „чуковете“ бе в положение на засада.

59: Хазуров стреля от границата на полето, но топката излезе в аут.

64: Хазуров подаде към Михайлов, който мощно влезе в полето на Сливен, но Ковачев със самоотвержен шпагат успя да избие.

66: Христов намери Тонев на границата на полето. Преотстъпеният от ЦСКА играч стреля в горния ляв ъгъл, но Иво Иванов с блестящ рефлекс успя да избие топката.

67: Хазуров е заменен. Мутафов заема неговото място на терена.

69: Иванович получава жълт картон за фаул срещу Янев в центъра на терена.

70: Филипов разтегли играта към Тонев, който стреля, но Божиков парира удара му. След това топката отново попадна в краката на Тонев, но той бе в положение на засада.

70: Влади Ямуков е заменен. Димо Бакалов заема неговото място.

77: Голмайсторът на Миньор Атанас Николов влиза в игра. Кирил Михайлов е заменен.

78: Тонев центрира от фаул към Ковачев, който стреля с глава, но топката мина над вратата на Иванов.

79: Трифонов центрира опасно към Николов, но Ковачев успя да избие.

86: Янев стреля силно от 30-ина метра в долния десен ъгъл, но Иванов успя да избие влизащата във вратата топка.

88: Самет Ашимов е последната смяна за Миньор. Велимир Иванович напуска играта.

93: Край на мача. Миньор се класира за 1/4-финалната фаза на турнира за Купата на България!